شیمیدان ها به تولید دارو با استفاده از نور خورشید نزدیک تر می شوند

دانشمندان دانشگاه تکنولوژی آیدن هوون هلند یک مینی رآکتور ساخته اند که مانند برگ نور خورشید را جذب می کند و واکنش شیمیایی انجام می دهد.

دانشمندان توانسته اند دو دارو را تا امروز به این نحو بسازند. دو داروی یاد شده یکی داروی آنتی مالاریا آرتمی سینین و دیگری داروی آنتی پارازیت آسکاریدول می باشند. این محققین در ژورنال آنگه وانته کمی توضیح داده اند که چطور می توان این رآکتور را بزرگ تر نموده و مقدار تولید را بالا ببرند.

 این تیم با رهبری تیموفی نوئل در سال 2016 میلادی آغاز به کار کرد. آنها در لاستیکی سیلیکونی کانال هایی را به وجود آورده اند که بتواند نور خورشید را به مقدار کافی جذب کنند. امروزه این پلیمر به پلی (متیل متاکریلات) که ارزان تر است و آسانتر تولید می شود تغییر یافته است. از طرف دیگر چون ضریب انعکاس بالاتری را نیز دارد نور را بهتر متمرکز می کند. با این رآکتور شما می توانید هر جا که بخواهید دارو تولید کنید.

تنها چیزی که لازم دارید نور خورشید است.

آیا شرکت ها دارویی سبز تر می شوند؟

از آنچاییکه امروزه شرکت های دارویی از سوخت فسیلی و مواد سمی برای تهیه دارو استفاده می کنند وجود چنین رآکتورهایی می تواند به سبز شدن عملکرد آنها کمک نماید. این گروه تحقیقانی معتقد است که با استفاده از روش سنتز با نور خورشید می توان واکنش ها را تجدید پذیر ، ارزان تر . حتی سریع تر انجام داد. موانع بسیارکمی در سر راه انجام این پروژه وجود دارد و تنها مانع مهم نیاز به وجود نور خورشید می باشد که ساعاتی در شبانه روز را در بر می گیرد. این برگ های مصنوعی قابل افزایش سایز ، ارزان و خود تامین کننده انرژی هستند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *