تبدیل طلای سیاه به درخت مصنوعی

ماده طلای سیاه ترکیبی است که نور خورشید را گرفته و سپس انرژی را برای تبدیل دی اکسید کربن به مواد شیمیایی مفید و سوخت مورد استفاده قرار می دهد. این ماده می تواند مصارف دیگری شامل تصفیه آب، تولید حرارت و استفاده به عنوان کاتالیزور را داشته باشد.
با استفاده از نانوتکنولوژی و تغییر اندازه و گپ های بین نانوذرات و تغییر هات اسپات های حرارتی و ترمودینامیکی که موجب جذب محدوده مرئی و نزدیک مادون قرمز نور خورشید می شود طلای سیاه تشکیل می شود.
این ترکیب نه تنها می تواند انرژی خورشید را جذب کند بلکه دی اکسی کربن را نیز جذب کرده و آن را تبدیل به متان به عنوان سوخت می کند. این موضوع برای اولین بار مطرح می شود و توانایی مشکل وجود دی اکسی کربن را می تواند حل نماید.
مانند درخت های واقعی که از دی اکسید کربن ، نور خورشید و آب برای تهیه غذا استفاده می کند طلای سیاه هم همین فرایند را انجام می دهد و می تواند برای سوخت ماشین ها هم کاربرد داشته باشد.
هر چند در این مرحله تولید آن کم است ولی معتقدند که در سال های آینده تولید تجاری آن امکان پذیر است. از مزایای دیگر این تکنولوژی تبدیل آب دریا به آب آشامیدنی است. البته این گروه تحقیقاتی از این نانو طلا برای آن فولدینگ پروتیین ها، اکسیداسیون الکل ها . هیدروسایلی سیون آلدییدها و تسریع بخشیدن سایر واکنش ها نیز استفاده کرده اند.

Professor Vivek Polshettiwar from Tata Institute of Fundamental Research (TIFR) in India

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *