بررسی داروی طراحی شده و رسم دارو

نرم افزارهای زیادی برای بررسی داروهای طراحی شده وجود دارند که می توانید با آنها کار کنید و اطلاعات بسیار مفیدی در مورد ویژگی داروها به دست آورید و از آنها استفاده کنید. یک نقطه شروع خوب در اینجا سایت http://www.click2drug.org/ می باشد. یکی از برنامه های موحود در این سایت سوئیس تارگت پردیکشن است.
SwissTargetPrediction   یک ابزار تحت وب است که از سال 2014 شروع به کار کرد و هدف آن پیش بینی محتمل ترین گیرنده پروتئینی برای مولکول های کوچک است.  پیش بینی ها بر اساس اصل تشابه ، از طریق غربالگری معکوس انجام می شود. در نسخه جدید ، پیش بینی ها با جستجوی مولکول های مشابه – به صورت دو بعدی وسه بعدی – در یک مجموعه بزرگ 376 342 ترکیب موجود انجام می گیرد  که به طور تجربی بر روی مجموعه گسترده ای از 3068 گیرنده ماکرومولکولی موثر هسند. فرایند دریافت نتایج برای یک مولکول دارویی  در 15-20 ثانیه انجام می شود.

شما در این سایت ترکیب دارویی فرضی را رسم می کنید یا کد اسمایل آن را می دهید و بعد از کلیک گیرنده های مناسب برای آن دارو را بر اساس میزان احتمال رتبه بتدی کرده و ارایه می کند. (www.swisstargetprediction.ch)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *